CSS Vertical Dropdown Menus Css3Menu.com

   
       
  Embriyo Transferi      
 

Çiftlik sahibi kendi damızlığını yormak yerine, yüksek gen kalitesine sahip olan boğa, inek, koyun ve koçtan alınan yumurta ve spermayı dışarıda dölleyerek yerli ırkın rahmine enjekte edebilir. Bu işlemler kesinlikle eğitimli personel tarafından yapılmalıdır. Üretici, bunun sayesinde, damızlığının genlerini yılda bir kere kullanmak yerine, taşıyıcı anneler ile yüzlerce yavru dölleyebilir. Embriyo transfer sistemiyle yerli bir ineğin karnında büyüyen Angus yavrusunun henüz anne karnında iken, hastalıklara karşı bağışıklık kazanmasını da sağlar. Bu şekilde, doğal ortama alışkın bir yavru ve saf kan yerli Angus ırkına sahip olabilir, minimum maliyetli ve maksimum kazançlı üretim seviyesine ulaşabilirsiniz.
Embriyo transferi, profesyonel bir ekiple yapıldığı takdirde üreticiye her yönden kolaylık ve gelir artışı sağlarken; Türkiye'deki hayvan arzı açığını kapatmak ve verimli ırklara sahip olabilmek içinde en etkin yöntem sayılmaktadır.
Bu hizmeti Bayberk Hayvancılık olarak profesyonel ekiplerimizle ve firmamızın kalite güvencesi altında sizlere sunmaktayız.