CSS Vertical Dropdown Menus Css3Menu.com

   
       
  Tartı ve EID Sistemleri      
 

Elektronik Kimlik (EID) Nedir, Nasıl Çalışır?

Elektronik kimlik, bireysel olarak hayvanları otomatik olarak tanımlar ve hayvanların kayıtlı özel bir kimlik ile takip edildikleri teknolojidir. EID birçok ulusal izlenebilirlik planlarının bir parçasını oluşturmaktadır ve çiftlik işletmelerinde önemli faydalar sağlar.
Hayvan sektöründe vadeli EID (veya RFID) kullanımı bir hayvan üzerinde bir kimlik aygıta atanan özel bir sayı yakalamak için Radyo Frekans teknolojisi uygulama anlatılmaktadır.
Bu eşsiz numarası yaygın bir kulak etiketi veya küpe halinde bulunur. Bu cihazlar sınırsız hayvan sayısının saklandığı bir anten ve mikroçip içerir.
Bir EID okuyucu etiket veya küpe üzerinde sayısını okumak ve kaydetmek için kullanılır. Okuyucu kendi bir numara iletebilir böylece (etiket / küpe) sinyal iletir. Okuyucu bu sinyali dinler. Okuyucunun numarası alınca ya bellekte depolanır ya da böyle bir SmartScale gibi başka bir depolama cihazı gönderir.
Bu şekilde, ağırlık ölçüm sistemlerine EID ekleyerek, örneğin, hayvanın ağırlığı kilo kazancı hemen öğrenilebilir.
Elektronik kimlik, daha bilinçli çiftlik yönetimi için doğru kararlar almanızı sağlar. Çiftlikte yüksek verimli hayvan sayısını artırmaya yarar.